eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Yzerman začíná mluvit o velkém trejdu | HOKEJ.HATTRICK.cz

Trojnásobná porce hokejového čtení

Yzerman začíná mluvit o velkém trejdu

0 Comments 📁 NHL, SPEKULACE, TOP 🕔16.12.2015

Máme za sebou zhruba 30 zápasů aktuálního ročníku NHL a loňský nejlepší tým Východní konference trůní až na 10. místě, dva body od poslední vstupenky do playoff. Dobrovolně se přiznejte Vy, kdo jste předpokládali, že lépe než Blesky z Tampy na tom budou například Ďáblové z New Jersey, Panteři z Floridy, Rudá Křídla z Detroitu, Medvědi z Bostonu nebo i Senátoři z Ottawy.

Na obranu Lightning nutno podotknout, že jejich marodka praská ve švech. A bohužel především klíčovými hráči. Včera jsem se věnoval Panthers, kteří mají 21. nejlepší ofenzívu aktuálního ročníku, a shánějí ryzího střelce ke zlepšení své situace. Blesky disponují několika střelci od přírody a přesto se krčí až na 27. místě nejefektivnějších ofenzív letošní sezóny. Kapitán Steven Stamkos, který vede klubové bodování se 22 body, neskóroval už osm zápasů.

Těžko určovat jen jednu příčinu. Zranění? (Téměř) mistrovská kocovina? Výrazná ztráta formy? Nejspíše vše najednou, Tampa opravdu hraje hluboko pod své možnosti. Pryč jsou předpovědi řadící Lightning mezi uchazeče o President Trophy a Stanley Cup, nyní budou rádi za jistotu postupu do jarních bojů. Frustrovaný musí být především Stamkos. Nejenže je kapitánem této skvadry a tudíž cítí odpovědnost za výsledky, ale ještě je ve svém posledním roce smlouvy a hraje o lukrativní dlouhodobou nabídku nového kontraktu.

Odborníci a někteří novináři naznačují, že pokud se Stamkos nechce dohodnout na prodloužení, je nyní ideální čas ho vyměnit. Blesky nemohou přece riskovat odchod svého kapitána a odchovance po sezóně zadarmo. Na to mu věnovali až příliš péče během jeho vývoje.

„Jestli za mnou hodláte teď chodit a s napětím čekat, kdy uděláme tenhle trejd gigantických rozměrů, tak vás zklamu. Výměny takovéto velikosti potřebují čas“ řekl Yzerman deníku Tampa Bay Times. „Máme dobrý tým, který prostě jen není ve své kůži a trpí na zranění z loňské předlouhé sezóny. Pracujeme na zlepšení jak nejlépe umíme. Na první pohled není tomu týmu nic vytknout, pokud ale po důkladném zvážení přijdeme na možnost zlepšení, tak ji využijeme. Klidně i trejdem.“

Klíčoví hráči Blesků Tyler Johnson, Cedric Paquette, Erik Condra, Ondřej Palát a Jonathan Drouin dohromady vynechali už 65 zápasů letošního ročníku. Jiní hrají hluboko pod své možnosti. Yzerman testoval potencionální zájemce o veterána Matta Carleho, ovšem bezúspěšně. Problémem bude jeho nepřiměřeně velký kontrakt.

Stamkos má ovšem klauzuli o své nevyměnitelnosti. Má tak svůj trejd plně pod kontrolou a pokud se rozhodne stěhovat, tak mu stačí dodat seznam destinací, kam by chtěl zamířit. Stamkosovu stěhování naznačuje čím dál tím víc věcí. Ačkoli se předpokládá, že platový strop pro příští sezónu vzroste o zhruba 3 miliony dollarů, Yzerman bude pod velkým tlakem, aby udržel tým pohromadě.

Chráněnými volnými hráči budou nadějní Alex Killorn a Nikita Kucherov a na další sezónu končí smlouvy Johnsonovi, Palátovi, Benu Bishopovi a Victoru Hedmanovi. A nemusím zmiňovat, že všichni výše zmínění budou požadovat odpovídající zvýšení platu (na které mají svými výkony samozřejmě právo). A do toho si přidejte Stamkosův nový kontrakt.

„Líbí se mi, jak je tenhle tým sestaven. Nejraději bych si nechal všechny hráče, ale vím, že nemohu“ přiznává Yzerman. Se Stamkosem to vůbec nebude mít snadné. Nikde ale není řečeno, že nikam nevedoucí námluvy o nové smlouvě prostě odloží a nechá je na příští léto s riskem, že když se nedomluví, odejde Stamkos zadarmo.

„Asi tak měsíc před Trade Deadline (28. února), začínám trochu nervóznět, často zvažuji všechny své možnosti znovu od začátku. Budeme muset zhodnotit, zdali i letos jsme adepti na Stanley Cup a budeme nakupovat nebo se naopak zaměříme na budoucnost a budeme prodejci.“

Yzerman si může dovolit být zatím v klidu, stále má čas. Čím dál tím víc je ale reálná představa Stamkose v jiném dresu, což je něco, co si mnoho fanoušků odmítá připustit. A co sám Stamkos? Zatím mlčí.

Dokázali byste si představit Stammera v jiném dresu?

(zdroj obrázku – flickr.com)

(zdroj videí – YouTube.com)

(volně přeloženo z: http://www.sportsnet.ca/hockey/nhl/steve-yzerman-blockbuster-trade-tampa-bay-lightning-steven-stamkos-deadline/ )

Sdílejte tento článek

Komentáře

Sorry, No Comments, Yet !

There are no comments for this article at this moent, but you can be first one to leave a comment.

Only registered users can comment.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace