eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Kuriózní trefa pro Nesterova. Ruský borec slavil na hanbě

0 Comments 📁 KHL, TOP, ZPRÁVY 🕔14.10.2015

Přiřítil se do útočného pásma a kousek za modrou vypálil. Nekompromisně, s chirurgickou přesností. Riku Helenius v kleci helsinského Jokeritu neměl nárok, jen smutně se ohlédl za kotoučem. Ruský útočník Alexander Nesterov pochopitelně zvedl ruce nad hlavu a začal slavit vstřelenou branku, jenže se trochu unáhlil. Po chvíli volnomyšlenkářské jízdy mu došlo, že žádný rozhodčí hru nepřerušil a že se se tedy pokračuje v boji.

Opravdu se hrálo dál, byť svěřenci Anatolije Jemelina dobře věděli, že Nesterov skóroval. Jasno měl i Helenius, který neslyšel za svými zády cinknout tyčku a nechápavě se ohlížel za sudími, proč neuznal jednoznačnou trefu. Ti se rozhodli přezkoumat záznam při dalším přerušením hry, které paradoxně přišlo kvůli vyloučení Nesterova, třicetiletého rodáka z Moskvy. Pustil se totiž do strkanice s Nikem Kapanenem a vyfasoval dvojitý menší trest.

Když seděl na trestné lavici, podíval se vzhůru a upřel oči na kostku. Mohl sledovat, kterak propálil Heleniuse a zvýšil na 5:1. Po chvíli vše oficiálně potvrdili i pánové v pruhovaném. Sváteční střelec se tak mohl začít na lavici hanby radovat ze svého druhého gólu v sezóně. Mimochodem, pojem sváteční střelec je u Nesterova zcela na místě, vždyť v bohaté kariéře dosud jen jedinkrát pokořil metu deseti vstřelených branek (v roce 2008 za Chimik Mytišci).

S Nesterovem slavil jeho krajan Enver Lisin, který mu alespoň částečně nahradil sdílenou radost se zbytkem hráčů Salavatu Julajev Ufa. Jak bylo řečeno, Nesterov si mnoho gólových emocí každoročně neužije, ty nejčerstvější mu ale může závidět kdejaký kanonýr. Něco takového se totiž opravdu jen tak nevidí. A mimochodem, čtyři minuty za souboj s Kapanenem si musel zkušený harcovník odpykat, vyloučení již nešlo vzít zpět. Půvabné, že?

(ilustrační foto by levpraha.cz)

Sdílejte tento článek

Komentáře

Sorry, No Comments, Yet !

There are no comments for this article at this moent, but you can be first one to leave a comment.

Only registered users can comment.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace